Forum Szkoła magiczna Hogwart Zapraszam Strona Główna

Szkoła magiczna Hogwart Zapraszam
Szkoła magiczna Hogwart! Zapraszam!
Odpowiedz do tematu
Podręcznik do historii magii

Spis treści:

1. Pierwsi czarodzieje - początki magii
2. Gobliny przed naszą erą
3. Magia w pierwszych wiekach naszej ery
4. Rzym - centrum starożytnej magii
5. Średniowieczne spojrzenie na magię
6. Rozwój wkracza w życie ludzi pozamagicznych (mugoli)
7. Problemy obu światów
8. Spokojne czasy

W tym roku rozpoczniecie poznawanie historii magii. Bardzo często stykała się ona razem ze światem mugoli. W pierwszej klasie zostaniecie wprowadzeni bardzo ogólnie w sytuację historyczną naszego świata, choć zdarzy się Wam spotkać z historią mugoli. Od początków istnienia aż po dzisiejsze dni spotkacie się z głównymi bohaterami historii magii

ROZDZIAŁ I - PIERWSI CZARODZIEJE - POCZĄTKI MAGII

Początki magii miały miejsce 2 miliony lat temu. Z tego okresu pochodzą najstarsze znane nam pozostałości kostne homo erectus.
Pierwsi magowie byli bardzo ograniczeni ze swymi czarami. Wioski składały się z małej ilości osób, a nie wszyscy byli ludźmi magicznymi. W tamtych czasach czarodzieje nie ukrywali się ze swymi zdolnościami - ukazując je byli uważani za kogoś niezwykłego. Gdyby jednak pokazali za dużo zostaliby uznani za zbyt potężnych i zostaliby zamordowani.
Najstarszym znanym nam z imienia czarodziejem jest Pelectus I, który żył w Afryce Południowej i rozpoczął nauczanie magii. Pelectus I był pierwszym założycielem bezimiennej szkoły i jej pierwszym dyrektorem. Taki sposób nauczania jest do dziś stosowany w krajach, w których czarodzieje są małym procentem ludności.
Początki magii to także jej pierwsza segregacja. Pelectus I specjalizował się w zielarstwie i eliksirach, które uważał, za królowe nauk magicznych. Jego żona, Parrassa, za swą specjalizację obrała transmutację. W tamtych czasach nie mogła zdziałać zbyt wiele, jednak z różnych źródeł wiemy, że umiała zamieniać drzewa i zwierzęta. Sama zamieniała się w kwiat róży. Stąd też imię jedynej córki Pelectusa I i Parrasy - Róża, która specjalizowała się z magicznych zwierzętach.
Początki magii to czasy Pelectusa i Parrasy. Dalsze losy rodziny są skrzętnie ukrywane, jednak podejrzewa się, że to ich potomkowie założyli najsłynniejszą szkołę magiczną w świecie - Hogwart.

ROZDZIAŁ I - PIERWSI CZARODZIEJE - POCZĄTKI MAGII

Czarodziejom coraz trudniej było żyć wraz z ludźmi pozamagicznymi (powszechnie : mugolami). Półtora miliona lat temu magowie rozpoczęli zakładać swoje wioski. Pierszą znaną nam wioską zamieszkaną wyłącznie przez magów było Magis. Założycielem był potomek pierwszego znanego nam z imienia czarodzieja - Gwardius V.
W tym okresie, gdy czarodzieje przesiedlili się na północ Anglii (gdzie przybyli z Południowej Afryki), kraj ten stał się krajem o największym procencie czarodziejów (dziś 35 % wszystkich czarodziejów mieszka w Wielkiej Brytanii). W tym samym czasie mugole zaczęli bać się magii i przestali uważać ją za coś normalnego. Świat czarodziejów i mugoli rozdzielił się na zawsze.
Pierwsza wioska spotykała się z dużymi problemami w postaci zmiany miejsca osiedlenia.
Tysiąc lat przed naszą erą założono pierwszą szkołę z oficjalną nazwą. Była to szkoła Lepor w północnej Anglii, której pierwszym dyrektorem został Porterius XIII - znawca transmutacji. Szkoła została zniszczona w V wieku naszej ery za sprawą potomka Porteriusa XIII - Halkiona VII, który nie chciał by kształcono dzieci w szkole. Wolał by uczyły się przez życie i codzienne sytuacje, jednak plan (jak się później okazało) nie wypalił.
Początki magii to konieczność ustalenia początków najważniejszych przyrządów magicznych - różdżki i kociołka. Jak wiemy różdżka powstała półtora miliona lat przed naszą erą, jednak była wstanie wykonać nie więcej niż 10 zaklęć. Średnio każdy czarodziej miał około 350 różdżek w swoim życiu (część ulegała zniszczeniu poprzez wiatr, wodę, ogień). Kociołki powstały o wiele później, bo kociołek z jakiego korzystamy dziś powstał dopiero w V wieku naszej ery w tym samym okresie, kiedy zniszczono pierwszą szkołę magii i czarodziejstwa.
Pierwsi czarodzieje to nasi przodkowie. Często próbujemy odnaleźć przodków wielkich czarodziejów.
Przodek Czarnego Pana był jednym z nauczycieli w pierwszej szkole magii - nauczał zielarstwa.
Przodek Albusa Dumbledora wytwarzał pierwsze kociołki, zaś w IV wieku przed naszą erą rodzina Olivander'ów rozpoczęła produkcję różdżek (wcześniej każdy czarodziej wytwarzał ją sam).

Podręcznik do historii magii
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Odpowiedz do tematu