Forum Szkoła magiczna Hogwart Zapraszam Strona Główna

Szkoła magiczna Hogwart Zapraszam
Szkoła magiczna Hogwart! Zapraszam!
Odpowiedz do tematu
Podręcznik do zielarstwa
Nikita_Hoperst
Nauczyciel

Dołączył: 07 Sie 2005

SPIS TREŚCI:

1. Rodzaje roślin
2. Drzewa
3. Trawy
4. Kwiaty
5. Magia roślin

Wprowadzenie:

Rośliny to jedne z pierwszych organizmów, które zamieszkały ziemię. Towarzyszą ludziom od milionów lat. Pomagają im zdobywać to o czym marzą za pomocą eliksirów, upiększyć okolice miejsca w którym mieszkają. Rośliny to istoty milczące, ale bardzo bliskie człowiekowi.

ROZDZIAŁ I
"Rodzaje roślin"

Rośliny to bardzo rozbudowana grupa organizmów żywych. Mugole znają ich około 380 000 różnych gatunków. My, czarodzieje, ponad 200 tysięcy więcej. Podstawowy podział roślin to:
-Grzyby
-Rośliny zielone
-Rośliny kwiatowe
-Drzewa
-Trawy
-Kwiaty
-Owoce
-Liście
-Rośliny zarodnikowe
-Rośliny magiczne (grupa licząca około 200 000 roślin znanych tylko nam, czarodziejom).

Podział wynika ze względu na różnorodność świata roślin, który zachwyca i zadziwia na każdym kroku. W I klasie, podczas I-ego roku nauki w szkole magicznej opanujecie umiejętność rozpoznawania roślin, segregowania go i wykorzystywania w życiu codziennym.

Rozpoznawanie rodzajów roślin w świecie czarodziejów jest bardzo ważne. Rośliny będziecie wykorzystywać podczas zajęć zielarstwa i eliksirów. Najmniejsza pomyłka może zniszczyć wielogodzinną, lub wielomiesięczną pracę.

Gdy będziemy w stanie segregować rośliny zbudujemy solidną podstawę do dalszej nauki tego zadziwiającego przedmiotu, jakim jest zielarstwo.

Podręcznik do zielarstwa
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Odpowiedz do tematu